Pomoc

Pomoc

Jak poprawnie sprecyzować zamówienie

Do przygotowania wyceny drzwi potrzeba jest specyfikacja, w której uwzględniono:

1. Wybór modelu drzwi
2. Określenie ilości przeszkleń
3. Podanie zewnętrznych wymiarów ościeżnicy
4. Określenie sposobu otwierania drzwi
5. Wybór koloru
6. Określenie ewentualnego wyposażenia dodatkowego:

Drzwi zewnętrzne: czteropunktowy zamek listwowy, wkładka z gałką, elektrozamek, samozamykacz, wkładki bezpieczne klasy C, kolor okuć: srebrne lub stare złoto, wizjer, kołatka, niestandardowa klamka, próg dębowy, nakładka aluminiowa na próg, szersza futryna, listwy opaskowe lub ćwierćwałki wykończeniowe, szyby lustrzane lub weneckie, szyba bezpieczna VSG 22.1

Drzwi wewnętrzne: ościeżnica na szerokość muru, futryna regulowana, listwy opaskowe, ćwierćwałki wykończeniowe, sposób wentylacji: podcięcie, kratka lub tuleje wentylacyjne, niestandardowa szyba, rodzaj zawiasów.

7. Usługi dodatkowe tj. transport, demontaż, montaż - konieczne jest podanie kodu pocztowego oraz miejscowości

Lewe czy prawe? Jak określić kierunek drzwi?

Jednym z najważniejszych zadań jakiemu trzeba sprostać  przed złożeniem zamówienia, jest określenie kierunku otwierania drzwi. Najpierw określamy czy będziemy otwierać je na zewnątrz czy do środka, a potem czy na prawą czy na lewą stronę? To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać!

Stajemy przodem do drzwi, tak aby skrzydło drzwiowe otwierało się w naszym kierunku, w przypadku drzwi otwieranych do środka stoimy wewnątrz budynku, w przypadku drzwi otwieranych zewnętrznie ustawiamy się od zewnątrz. Jeśli zawiasy znajdują się po prawej stronie mamy do czynienia z drzwiami prawymi, jeśli po lewej - z drzwiami lewymi.

Przy wyborze kierunku otwierania drzwi warto zwrócić uwagę na parę szczegółów, które zapewnią nam późniejszą wygodę ich użytkowania w domu lub mieszkaniu. Sposób otwierania drzwi należy dopasować  do ścieżek  komunikacyjnych zarówno wewnątrz jak i zewnątrz pomieszczenia mieszkalnego: z której strony podchodzimy do drzwi, z której mamy podjazd, chodnik, czy garaż, po której stronie jest dzwonek lub włącznik światła itd. Drzwi powinny otwierać się na pustą ścianę, nie powinny zasłaniać włączników światła po otwarciu, nie powinny zderzać się z innymi drzwiami lub je zasłaniać, utrudniając tym samym swobodne przemieszczanie.

Od zewnętrznej strony, gdy drzwi znajdują się zaraz przy schodach, a podest jest zbyt mały, istnieje możliwość strącenia kogoś ze stopnia, dlatego drzwi najlepiej jest otwierać do środka. Natomiast jeżeli zaraz za drzwiami jest klatka schodowa trzeba sprawdzić czy otwierając drzwi do środka, nie będą one zachodzić na pierwszy stopień, który uniemożliwi nam całkowite otwarcie. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się drzwi otwierane na zewnątrz. 

Menu

O firmie

Informacje

Kontakt

 SALON FIRMOWY                             wraz ze stałą ekspozycją drzwi      "CS" CENTRUM STOLARKI             ul. Piłsudskiego 1                                   34-100 Wadowice                             kom. 502 149 107                                   kom. 505 554 483                                       

Zakład produkcyjny nr 1
ul. Podstawie 2
34-100 Tomice
woj. małopolskie

Zakład produkcyjny nr 2
oś. Komanie 14
34-123 Chocznia 
woj. małopolskie 

Biuro:
tel. (33) 87 30 485
fax. (33) 87 26 068

 

Obsługa klienta:
kom. 501 687 399
kom. 504 484 616
kom. 505 554 483

kom. 602 229 732

zbydrew@wp.pl

Odwiedź nas na:

© 2013 ZBYDREW. Wszelkie prawa zastrzeżone.